Jakie są rodzaje piłek do piłki nożnej? 

Piłka nożna to dyscyplina sportowa, która dostarcza wielu emocji – zarówno graczom, jak i fanom zgromadzonym na trybunach. Zawodnicy muszą wykazać się bardzo dobrą kondycją i umiejętnościami, ale równie ważną rolę odgrywa sprzęt. Okazuje się, że piłka piłce nierówna. Jakie są jej rodzaje i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Podział ze względu na przeznaczenie

Piłka jest najważniejszym elementem gry. Bez niej nie odbędzie się żadna rozgrywka, a zawodnicy nie będą mieli szans, by wykazać się duchem rywalizacji. Standardowo piłki nożne dzielą się na dwa rodzaje:

  • piłka treningowa
  • piłka meczowa

Największa różnica tkwi zwykle w jakości użytych surowców. Piłkę treningową zaprojektowano i wykonano z materiałów odpornych na intensywne użytkowanie. Treningi należą do niezwykle dynamicznych i polegają na powtarzalnych ćwiczeniach – piłka musi zatem zachować się w dobrym stanie przez długi czas. Piłki meczowe z kole wykonane są najczęściej z wysokiej jakości skóry syntetycznej lub poliuretanu, które zapewnią doskonałą kontrolę i optymalne odbicie od każdej nawierzchni.

Certyfikacja – o co w tym chodzi?

Bardzo często podczas meczów można zauważyć piłki nożne z logo FIFA QUALITY. Sygnatura na sprzęcie oznacza, że piłka przeszła szereg testów i spełnia najwyższe standardy organizacji piłkarskiej. W praktyce certyfikat przekłada się na takie właściwości, jak ściśle określona waga, rozmiar czy odbicie, co jest istotne podczas rozgrywek na wyższym szczeblu.

Rozmiar dopasowany do wieku gracza

Zakup piłki nożnej może nasuwać wiele pytań, szczególnie wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją piłkarską przygodę. W ofercie dostępne są piłki w 5 rozmiarach. Która z nich będzie najlepiej dostosowana do wieku i umiejętności zawodnika?

  • rozmiar 1 i 2 – to najmniejsze rozmiary, z których korzystają mali zawodnicy w wieku od 3 do 5 lat lub osoby, które są w początkowej fazie nauki gry,
  • rozmiar 3 – idealny dla dzieci w przedziale wiekowym 5 – 8 lat,
  • rozmiar 4 – piłki w tym rozmiarze dedykowane są młodym adeptom gry do 12 roku życia,
  • rozmiar 5 – najpopularniejszy i najczęściej użytkowany przez młodzież powyżej 12 lat i dorosłych. Piłki nożne w tym rozmiarze wykorzystuje się w profesjonalnych rozgrywkach.

Jak wybrać najlepszą piłkę?

Oferta producentów może wywołać dezorientację i spowodować zakupowy zawrót głowy. Chcąc wybrać oryginalny produkt, warto zapoznać się z asortymentem sklepu numer1.store. To sprawdzony dostawca markowego sprzętu, który od lat umiejętnie łączy wysoką jakość z wyważoną ceną.

W ofercie sklepu znajdują się nie tylko piłki nożne meczowe, treningowe i do piłki halowej, ale także szeroki wybór rękawic bramkarskich czy wysokiej klasy ochraniaczy. Dominuje tu sprzęt wiodących marek, takich jak Adidas, Nike, Puma czy Reusch, które od lat królują na murawach i są cenione przez największe gwiazdy sportu.

Sklep numer1.store to miejsce, w którym każdy może zrealizować swoją piłkarską pasję bez finansowych dylematów. Dobra jakość w przystępnej cenie to myśl, która stała się głównym zamysłem sprzedających – co z kolei potwierdzają 5-gwiazdkowe opinie nabywców.