Dlaczego musimy regularnie ćwiczyć?

Wielu z nas jak ognia unika aktywności fizycznych po skończeniu swojej przygody w wfem w szkole. A to niestety wcale nie służy na naszą korzyść. Każdemu z nas od czasu do czasu przyda się sporo dawka ruchy. Może ona pomóc nam radzić sobie z wieloma problemami, które mogą spotkać nas w przyszłości, ale także z tymi, z którymi zmagamy się na co dzień i które do tej pory pozostawały dla nas nierozwiązane.

Regularne ćwiczenia to niekoniecznie chodzenie na siłownię codziennie po pracy. To może być zwykły spacer z psem. Choć może się to wydawać zupełnie nieistotne, to jest to dla nas już ogromny krok do przodu, jeśli do tej pory spędzaliśmy cały wolny czas na oglądaniu seriali. Pomoże nam to się rozruszać, zażyć słońca i zacząć hartować nasz organizm. A to niezwykle ważne dla młodych osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową i są narażone na stres czy innego rodzaju nieprzyjemne emocje. Ruch wpływa na nasze dobre samopoczucie, nawet jeśli wydaje nam się, że tylko nas męczy.

Regularne ćwiczenie może nam także pomóc ominąć wielu chorób, w tym również tych cywilizacyjnych. Na początku oczywiście na myśl przychodzi nam otyłość, ale to również zmniejszenie ryzyka zachorowania na różne niezakaźne choroby, takie jak cukrzyca czy rak. I o ile ruch nie niweluje całkiem szansy na to, że kiedyś na nie zapadniemy, to faktycznie nam w tym pomaga. Do tego zmniejsza się ryzyko zachorowania na depresję i inne choroby psychiczne związane z obniżeniem lub wahaniem się nastroju. Ruch na świeżym powietrzu to najlepsze, co możemy dać naszemu organizmowi.

Jeśli zależy nam na pozbyciu się uczucia otępienia, ciągłego zmęczenia czy osłabienia, bo ruch może być dla nas idealnym rozwiązaniem. Paradoksalnie jego brak może wywołać u nas różne nieprzyjemne reakcje. Jeśli zaczniemy uprawiać różne aktywności fizyczne, może się okazać, że wszystkie te negatywne uczucia miną. Zastrzyk adrenaliny, prawdziwe zmęczenie organizmu i napływ motywacji mogą sprawić, że zaczniemy poprawnie funkcjonować. Jeśli tylko siedzimy i niczego nie robimy, męczy nas sama nasza pozycja. Jeśli się przełamiemy, na pewno po czasie pokochamy uprawiany przez nas sport.

1 thought on “Dlaczego musimy regularnie ćwiczyć?

  1. Absolutna konieczność. Nasze ciało podziękuje nam w starszym wieku za regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Comments are closed.