Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?

Oczywiście można trenować na własną rękę, bo przecież mnóstwo osób tak właśnie postępuje, jednakże ci, którym zależy na osiąganiu jak najlepszych efektów i uzyskiwaniu jak najlepszych wyników sportowych, powinni jednak pomyśleć o współpracy z trenerem personalnym. To właśnie ten trener pomoże każdemu w wypracowaniu prawidłowych wzorców ruchowych. Nauczy poprawnej techniki i ją zaprezentuje, aby wszystko stało się zrozumiałe i jasne. W razie czego na każdym etapie treningu będzie mógł oczywiście poprawić swojego podopiecznego, by wskazać jego błędy i od razu je wyeliminować. To są chyba najważniejsze zalety przeprowadzania personalnych treningów. A do kogo warto się zgłosić, by w czymś takim brać czynny i aktywny udział? Jak znaleźć tego jednego wyjątkowego trenera personalnego, dla którego dobro i sukces klienta będą ważniejsze od jego pieniędzy?

Tak jak i wszędzie, tak i w tej branży zawodowej natrafia się zarówno na ludzi pracujących z prawdziwej naturalnej pasji, jak i na tych, którzy wykonują swój zawód wyłącznie w celach zarobkowych i starają się po prostu jak najwięcej zarabiać. Trzeba nauczyć się ich odróżniać. A jakoś szczególnie trudne to nie jest, bo pewne rzeczy widoczne są na pierwszy rzut oka, o ile ma się oczy szeroko otwarte i potrafi się dostrzegać niektóre szczegóły. Trener osobisty pracujący z pasji nigdy nie zakończy treningu o określonej wcześniej porze, jeżeli jego klient wciąż będzie mieć do niego jakieś pytania i coś będzie dla niego niejasne. Nigdy nie zbagatelizuje żadnej prośby czy uwagi, na każdym kroku towarzysząc swojemu podopiecznemu w ćwiczeniach. A ten zły? On z kolei podczas przeprowadzanego treningu może po prostu siedzieć gdzieś z boku, wgapiać się w telefon i wykazywać średnie zainteresowanie aktywnością klienta. Na takie osoby trzeba uważać. Dobry trener jest wart tego, by włożyć w niego jakieś większe pieniądze, ale ten zły – w żadnym wypadku.

Przy takim fajnym instruktorze podopieczny czuje się dobrze i komfortowo. Nie musi nikogo udawać. Nie musi na siłę się starać czy trudzić, bo jeśli nie daje rady lub coś jest dla niego zbyt trudne, otwarcie o tym mówi i spotyka się z pełnym zrozumieniem. Trener osobisty jest osobą pełną empatii. Potrafi wczuć się w skórę podopiecznego i zrozumieć jego złość, smutek czy inne negatywne emocje, które mogą występować przy ćwiczeniach. Najlepsi trenerzy personalni są niczym psycholodzy albo wręcz terapeuci. Oni naprawdę pomagają klientom na różnych płaszczyznach.