Jak trenować sztuki walki w domu?

Klub sportowy, do którego uczęszczałeś na zajęcia MMA jest zamknięty? A może w okolicy nie ma żadnego klubu, który oferowałby możliwość trenowania sztuk walki? W takim przypadku możemy trenować w domu. Jednak pamiętajmy, że treningi domowe są przeznaczone raczej dla osób, które mają jakieś doświadczenie i miały styczność z MMA. W przeciwnym przypadku takie treningi mogą nie mieć odpowiedniego przełożenia na postępy. Chociażby ze względu na to, że możemy wyrobić sobie złe nawyki, ponieważ nie znamy podstaw i nie ma nas kto poprawić.

Treningi dynamiczno-siłowe w domu

Jeśli chcemy potrenować w domu, to przede wszystkim możemy wykonywać wszelkiej maści ćwiczenia dynamiczno-siłowe. Mowa tutaj m.in. o treningach obwodowych, w których możemy skupić się na pracą nad siłą i mięśniami. Przykładowymi ćwiczeniami, które warto wykonywać regularnie i które możemy wykonywać w domu, na pewno są podciąganie na drążku, przysiady, pompki, wiele innych odmian pompek, unoszenie nóg, wykroki, burpees, czy też animal flow.

Ćwiczenia związane z BJJ

Osoby, które trenują MMA i lubią sztuki walki, na pewno chciałyby w domu wykonywać ćwiczenia związane z brazylijskim jiu-jitsu. I rzeczywiście takie ćwiczenia można jak najbardziej wykonywać w domu – przykłady treningów domowych znajdziemy np. na portalu https://www.twardziele.pl/. Poleca się przede wszystkim robić drille, które znamy i ćwiczyliśmy wcześniej. W ten sposób możemy popracować nad szlifowaniem techniki. Warto uwagi są także ćwiczenia pokazywane przez profesjonalnych instruktorów w ramach filmików na platformie YouTube. Tam też można znaleźć wiele przydatnych filmików i wiedzy przekazanej w przystępnej formie. Jak widać sztuki walki w domu rzeczywiście można trenować. Wystarczy po prostu odpowiednio się do tego zabrać i pamiętać o tym, aby rzeczywiście regularnie wykonywać treningi. Pamiętając, że nie każdy trening musi być na stoprocent, a znacznie ważniejsze jest dyscyplina i regularność.